Nasza karetka „N” (Noworodkowa) i wiedzący wszystko o pracy w karetce pracownicy Jan Michalski, Marek Bigos i Dariusz Miglus uczestniczyli 15 stycznia br., w 25-tym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poznawanie wnętrza karetki cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko najmłodszych.  Wyjaśniano cierpliwie do czego służą poszczególne elementy wyposażenia karetki i jak prowadzi się akcję ratowniczą. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się inkubator. Największą atrakcja było włączenie sygnalizacji świetlnej.

Nasi ratownicy zbierali też datki na rzecz WOŚP. Jako jedni z pierwszych, w godzinach wczesnopołudniowych oddali puszkę pełna datków. Łącznie zebrali 3 wypełnione po brzegi puszki.

Niektórzy darczyńcy informowali, że zbierają pieniądze na sprzęt dla dzieci i seniorów przez cały rok - to bardzo wzruszające chwile.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny od wielu lat otrzymuje z WOŚP sprzęt i aparaturę medyczną, którego bez wsparcia Orkiestry nie moglibyśmy kupić. Łączna wartość otrzymanych z WOŚP darów to prawie 2 mln zł.

Dzięki tym darom uratowano życie i zdrowie wielu noworodkom i dzieciom.

Udział naszej „N-ki” w finale WOŚP to podziękowanie niewspółmierne do wdzięczności jaką mamy dla Jurka Owsiaka, wszystkich wolontariuszy i darczyńców za otrzymany sprzęt. Jesteśmy przekonani, że do podziękowania dołączają się wszystkie uratowane dzięki WOŚP dzieci i ich rodziny.

 

Magdalena Sikora
Rzecznik Prasowy  WSzS