To była niesamowita, pierwsza taka impreza urodzinowa! "Roczek" Szkoły Rodzenia na Parkitce wypełniły pokazy chustonoszenia, porady ekspertów, konsultacje ze specjalistami m.in. z zakresu bezpieczeństwa, psychologii oraz pielęgnacji skóry matki i dziecka.

W warsztatach wzięło udział ponad siedemdziesiąt osób z całego regionu, w tym specjalnie zaproszone mamy, które rok temu jako jedne z pierwszych przygotowywały się do porodu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie.

- Tworzymy jedną, wielką rodzinę, to niezwykle motywujące i budujące, że spotykamy się w tym gronie, świętujemy, ale tez nadal uczymy się i doskonalimy umiejętności - podkreśliła Beata Krej, położna.

Był wielki tort urodzinowy, życzenia, gratulacje i plany na przyszłość. Jednym z najważniejszych celów jest zachęcenie większej liczby osób do udziału w zajęciach Szkoły Rodzenia na Parkitce. Do tej pory z wykładów, porad i warsztatów prowadzonych przez położne, fizjoterapeutów, psychologów  -  w ramach Szkoły Rodzenia  - skorzystało blisko 150 osób.

zdjęcia: Gabriela Hulboj, Mateusz Kwiatkowski