Na ścianach Oddziału Pediatrii z Pododdziałem Hematologii i Nefrologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie pojawiły się motywy przedstawiające niesamowite krajobrazy Jury Krakowsko-Częstochowskiej i nawiązujące do Szlaku Orlich Gniazd. Wszystko w ramach autorskiego programu społecznego FFiL Śnieżka SA „Dziecięcy świat w kolorach”.

To taka nasza mała lekcja historii. Przekazujemy w miły, przystępny sposób informację o tym, że piękne okolice mogą być też bardzo blisko nas, nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata - podkreśliła dr Jolanta Majer p.o zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. Jak dodała w czasie spotkania z dziennikarzami, placówce szczególnie zależało, aby projekt odnowienia oddziału był autorski i jedyny w swoim rodzaju. Wszystkie sale zostały pomalowane z wykorzystaniem pastelowych kolorów, a cały korytarz i świetlica to już miejsce dla zamków , rycerzy, księżniczek i wielu innych ciekawych postaci.

Barwne malunki pobudzają wyobraźnię małych pacjentów Oddziału i przypominają im rycerskie opowieści o tajemnicach zaklętych w starych murach. – Jura Krakowsko-Częstochowska jest niezwykle interesująca pod względem tradycji, kultury oraz bogactwa przyrodniczego, a zarazem magiczna. Świadomość niezwykłości tego obszaru należy zaszczepiać w najmłodszych, aby zgłębiali jego historię i znali swoje korzenie. Obrazy, które powstały na ścianach częstochowskiego szpitala zostały przedstawione w sposób atrakcyjny dla dzieci, tak aby uczyć poprzez zabawę – tłumaczy Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej FFiL Śnieżka SA.